1. TORONTO RAPTORS
1995m. į NBA priėmus dvi Kanados ekipas, Toronto Raptors aprangų modelį pasirinko tokį, ant kurio būtų vaizduojamas klubo logotipas.
Įkuriant klubą buvo nutarta jį pavadinti kažkiek pasimaudant tuo metu topų viršūnėse karaliavusio S.Spielbergo filmo „Juros Periodo parkas” šlovės spinduliuose. Dėl to logotipu ir pasirinkta viena iš neskraidančių plėšriųjų reptilijų.
Sutikite, kad krepšinio kamuolį driblinguojantis, piktai į besivejantį varžovą atsisukęs ir riaumojantis, iki kraujo raudonumo įtūžęs grobuonis – tikrai įspūdinga. Ypač, jei jis dar ir apsiavęs kedais, iš kurių kyšo aštrūs nagai.
Šias aprangas Raptors vilkėjo 1995-99m. Žymiausias šio laikotarpio krepšininkas buvo Vince Carter’is, nuolat pasižymėjęs įspūdingais dėjimais.
Šiuos marškinėlius su Carter pavarde įsigyti galite čia
2. LOS ANGELES LAKERS
„Nike“ 2017m. gruodžio 27d. oficialiai pristatė naujas „City Edition“ alternatyvias NBA komandų aprangas, o Los Andželo „Lakers“ elegantiška išvaizda pagerbė neseniai karjerą baigusią legendą.
„Lakers“ sausio 26-ąją vilkėjo juodas uniformas su gyvatės odos raštu, kurią, iš dalies, sukūrė pats Kobe Bryant’as. Interviu su Zach Lowe’u Bryant’as sakė, kad kai „Nike” kreipėsi į jį bendradarbiauti kuriant dizainą, jis akimirksniu pagalvojo apie Black Mamba marškinėlius.
Gyvatė iš karto šovė man į galvą. Tai atėjo man taip greitai, kad galvojau: „Tai negali būti taip paprasta. Ši idėja nepasiteisins.“ Ištisus mėnesius bandžiau save atkalbėti. Tačiau galiausiai visada laimi paprastumas.
Taigi, pats Kobe šiais marškinėliais niekada nežaidė NBA rungtynių. Iš viso 2017/18 sezone šie marškinėliai buvo vilkėti aštuoniose rungtynėse. Buvo svarstoma, jog „Lakers” galėtų juos vilkėti ir atkrintamųjų metu, tačiau ten jie nepateko.
Šiuos marškinėlius su Bryant pavarde įsigyti galite čia
3. MIAMI HEAT
Tai juodos spalvos 2018/19 sezone vilkėti Miami „Heat” City edition marškinėliai, dar vadinami „Majamio Vidurnakčiu”. Juose panaudotos retai sutinkamos spalvos. Pirma, tai fluorescenciškai rožinė, kuria yra nudažytas žaidėjo numeris. Jis lyg su šešėliu, esančiu žydrai elektrinės spalvos. Ši reta spalva taip pat naudojama miesto – Majamio – užrašui. Pastarasis turi šešėlius, kurie yra žaidėjo numerio spalvos. Ketvirtoji spalva yra balta ant marškinėlių nugaros, kuria užrašyta žaidėjo pavardė.
Grįžtant prie Miami šrifto dizaino, šis kilęs iš senųjų „Heat” namų „Miami Arena” logotipo, kurioje klubas žaidė 1988-99 periodu. Nors minėtame 2018/19 sezone „Heat” atstovavo daug puikių krepšininkų, ekipa liko vos per dvi pergales nuo atkrintamųjų.
Žymiausias šio laikotarpio krepšininkas buvo 13-os kartų All-Star nominantas, triskart tapęs NBA čempionu bei nuolat pasižymėjęs kaip ilgametis komandos lyderis Dwyane Wade’as.
Šiuos marškinėlius su Wade pavarde įsigyti galite čia
4. PHILADELPHIA 76ERS
Šio dizaino aprangas Filadelfijos „76ers” žaidėjai pradėjo vilkėti nuo 1997m. Be abejo, tai susiję su metais anksčiau NBA debiutavusiu Allen Iverson. Kuomet A.I. tapo išrinktas metų naujoku, Filadelfijai atsakymas tapo aiškus, kas taps jų naujuoju klubo veidu.
Užrašas Sixers yra 76ers sutrumpinimas. Ant I uždėtas ne taškas, o žvaigždė, simbolizuojanti naują pradžią, naują ekipos istorinį etapą.
Kadangi įžaidėjai aikštelėje turi kamuolį daugiausiai, kometos uodegos atsiranda dėl jų didelio išvystomo greičio ir lekia kosmoso erdvėse, kuriose taip pat pilna žvaigždžių, o tai tampa vos ne akivaizdu, kad marškinėlių dizainas dedikuotas pačiam A.Iverson. Juolab, kad ta kometos uodega yra po klubo pavadinimu lyg kelias, kuriuo jis kartu su savo veržlumu, greičiu bei energija turėtų vesti ekipą į geresnę ateitį.
Šias aprangas Filadelfijos „76ers” vilkėjo 1997-2009. Žymiausias šio laikotarpio krepšininkas buvo Allen Iverson, pasižymėjęs kaip driblingo veiksmo, vadinamo „čiurnų laužymu”, specialistas.
Šiuos marškinėlius su Iverson pavarde įsigyti galite čia
5. MEMPHIS GRIZZLIES
Komanda Vankuveryje atsirado tais pačiais 1995-ais metais, kaip ir Toronte, vykdant NBA plėtrą į Kanadą. Jam buvo parinktas pavadinimas pagal vietos gamtoje sutinkamą plėšrųjį pavojingą lokį – grizlį.
Tiesa, vos šešis sezonus Vankuveryje rungtyniavusi ekipa nebuvo plėšri – dažniau patys buvo skriaudžiami, nes Vidurio Vakarų divizione jie visada likdavo paskutiniai. Nepadėjo nei tai, kad net trijose Naujokų biržose Vankuveris gavo antrą šaukimą, o kituose dviejuose buvo trečias ir ketvirtas.
Ant jų turkio spalvos marškinėlių užrašytas klubo pavadinimas buvo panašus į lokio snukio iššieptų dantų kontūrą, kur G ir S vaizdavo iltis, o virš jų mažytėmis kraujo raudonumo raidėmis užrašytas miesto pavadinimas.
Nieko nuostabaus, kad mažėjantis žiūrovų susidomėjimas 2001m. privertė savininkus klubą parduoti, o naujieji valdytojai jį perkėlė į Memfį, kur ekipa žaidžia iki šiol.
Marškinėliai atgimė 2019/20 sezone, minint klubo persikėlimo 20-ies metų sukaktį. Žymiausias krepšininkas, kuris žaidė šia apranga ir buvo minėtame sezone debiutavęs Ja Morant, ne tik tapęs metų geriausiu naujoku, bet trečiame sezone nuskynęs laurus labiausiai patobulėjusio žaidėjo rinkimuose. Ja pasižymi itin dideliu greičiu ir šuoliu, dėl to dažnai stebina sirgalius savo įspūdingais dėjimais.
Šiuos marškinėlius su Morant pavarde įsigyti galite čia
Jeigu patiko, palikite komentarą! 😉